Cuma, Ocak 21, 2022

Linkedin Şirket Sayfasını Optimize Etmek Kısa Adımlar

Linkedin şirket sayfasını optimize etmek için öncelikle şu soruyu cevaplanmak gerekli. Linkedin şirket sayfanızın kişisel profiliniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer bu düşünceye sahipseniz platformun bazı dinamiklerini yanlış biliyor olabilirsiniz. Linkedin, platformuna kaydınızı oluştururken sizden öncelikle kişisel bilgilerinizi doldurmanız ister. Bazı kullanıcılar eksik bilgileri ya da platformun kullanımına dair bilgi sahibi olmadıkları için ad soyad kısmına şirketinin ismini girebiliyor. Bu yanlışlık düzeltilebilir mi? Elbette düzeltilebilir. Bireysel profilinizi oluşturduktan sonra  profil ayarlarınızdan girip bu yanlışlığı giderebilirsiniz. Şirket sayfası açmak için kişisel profilinize ihtiyacınız olacak. Peki açılan Linkedin şirket sayfası optimize etmek için nereden başlamalısınız?  O zaman başlayalım.

Linkedin Şirket Profili Optimizasyon
Linkedin Şirket Profili Optimizasyon

  1. Adım: Şirketinizin güncel olmayan bilgilerini açıklama kısmında göstermeyin. İnsanlar sizin şirketinizin hangi alanda faaliyette olduğunu bilmek ister.
  2. Adım: Şirket sayfanızın ‘Sayfayı Düzenle’ kısmında harekete geçirici düğmeler bulunur. (Web sitesini ziyaret et, kaydol, iletişime geç, daha fazla bilgi al gibi). Linkedin’in sunduğu bu seçeneklerden birini seçerek, ziyaretçilerinizin ne yapmalarını istediğinizi belirtin. Linkedin şirket sayfasını optimize etmek için diğer adım
  3.  Adım: Farklı marka ve şirket adları ile iş mi yapıyorsunuz? Birden fazla şirketiniz ve markanız varsa her marka için şirket sayfası açmak ve takip etmek zor olabilir. Bunun yerine vitrin sayfaları açarak bu soruna çözün bulabilirsiniz. Böylece marka ya da şirketlerinizi bir Linkedin sayfasının merkezinde toplayabilirsiniz.

4. Adım: Şirket sayfası için genel url ayarlarınızı düzenleyin.

Ziyaretçilerinizin sizi hatırlayabileceği, kolay ve kısa bir şirket adı ile sayfanızı optimize edin. Böylece SEO ile uyumlu şirket sayfanızın bulunma olasılığınızı arttırırsınız.

5. Adım: Linkedin’de en çok görüntülenen gönderilerinizi ne yapıyorsunuz?

Belki çoğu Linkedin şirket sayfası yöneticisi bu özellikten haberdar olmayabilir. Eğer şirket sayfanızda paylaştığınız( pdf doküman, görsel, video) gönderinin görüntülenmesi yüksekse bunu linkedin sayfa başına iğneleyebilirsiniz.

6. Adım: Alakalı Olan Hashtagleri Ekleyin

Şirket sayfanızın daha fazla takipçi çekmesi için şirketinizin alakalı olduğu hashtagleri sayfa düzenleme kısmından kolayca ekleyebilirsiniz. Linkedin sayfanızla ilgili 3 adet # eklemenize olanak tanır.

7.Adım: İnsanları şirket sayfanızdan haberdar edin

Takipçisi olmayan bir şirket sayfası Linkedin’de işe yaramaz. Çünkü gönderilerinizin insanlara ulaşması gerekir. Sektörünüzle alakalı insanları şirket sayfalarınızı takip etmeye davet ederek işe başlayın.

Şirket sayfası optimizasyonu yapmak sizi rakiplerinizden ayırır. İnsanlar profesyonel bir şirket sayfasında kalmayı özensiz bir sayfada kalmaktan daha çok tercih eder.

Linkedin Şirket Sayfası Optimizasyonu dokümanı indirmek için tıklayın

Linkedin’de nasıl hikaye paylaşabilirim? Sorusunun cevabı için tıklayın.

Okunmalı

İnstagram Hashtags Kaç Adet Kullanılmalı?

İnstagram hashtags nasıl kullanılır? Kaç adet hashtag kullanılmalı? Öncelikle şunu söylemeliyim ki sosyal medya mecraları sabit bir kuralla işlemiyor. Bugün kullanıma açılan  özellik yarın...

Kişisel Marka Olmak İçin Çevrimiçi 5 Kolay Adım

Kişisel marka; tecrübelerini, bilgilerini, uzmanlıklarını  diğer insanlara aktararak insanlar üzerinde etki oluşturmadır. Pandemi ile birlikte hızlı bir geçiş yaptığımız dijitalleşme çağında kişisel marka olma...

Linkedin Şirket Sayfasını Optimize Etmek Kısa Adımlar

Linkedin şirket sayfasını optimize etmek için öncelikle şu soruyu cevaplanmak gerekli. Linkedin şirket sayfanızın kişisel profiliniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer bu düşünceye sahipseniz platformun...
%d blogcu bunu beğendi: