Perşembe, Ağustos 11, 2022

Instagram Uçuracak İpuçlarını Anlatıyorum

Instagram Uçuracak İpuçları

Instagram İpuçları ile Nasıl Yapılır? Adlı serime hoş geldin. Evde dinlenirken, arkadaşlarınla bir yerde otururken, birileri sana bir şeyler anlatırken -tabi sen hiç oralı değilsin😊 – Instagramın’da bir Akıştasın bir  Keşfette.

Neler varmış vay bee, dedirten ben de böyle yaşasam dediğin -ki deme- sosyal evini çekip çevirmek senin ellerinde.

Sevgili okuyucu, eğer oyunu kurallarına göre oynarsan Instagram ipuçları ile başarılı bir performans sergileyeceğinden hiç şüphem yok.

Giriş paragrafını uzatmadan Instagram İpuçları serimize başlıyoruz.

1. Gönderi ve fotoğraf paylaştığınız sürece insanların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırırsınız. Böylece siz ve işletmeniz daha çok tanınırsınız.

2. Takipçilerinizi etkileşime geçirmek için onları teşvik etmeniz gerekir. Story’lerinize (hikaye kısmı) Instagram’ın sunduğu hikaye çıkartmaları ile davet edebilirsiniz. Böylece Instagram ipuçları ile  interaktif bir ortam yaratmış olursunuz.

3. Bağlantı linklerini akışta kullandığınız açıklama kısmına koyuyorsunuz ya! Koymayın. Size kötü bir haberim var. Onlar orada aktif değiller😊 Hem estetik açıdan hiç hoş durmuyor. Bu nedenle linkle yönlendirme yapacaksınız biyografiniz kısmına ekleyip takipçilerinizi buraya yönlendirebilirsiniz.

4. Görsellerinizi daha çekici hale getirmek için filtreleri kullanın. Açtınız bari hesabınızı seneye de kullanırım diye düşünmeyin😊

5. Paylaşımlarında insan yüzlerini de kullanın.

kitabınkahramani

6. Instagram’da paylaştığınız bir içeriği diğer sosyal medya hesaplarınızda da aynı anda paylaşabileceğinizi biliyor musunuz? Instagram ayarlar kısmından bağlantılı hesaplara giderek hesaplarınızı bağlayarak bunu halledebilirsiniz.

Instagram İpuçları Devam Ediyor

7. Uzun videoları IGTV’den yayımlayabileceğiniz gibi story kısmından da yayımlayabilirsiniz.

8.Hesabınızın estetiği için Instagram’ın sunduğu eğlenceli çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Bunlar; gifler, emojiler veya müzikler olabilir.

9. #Hastag kullanımını unutmayın.

10. Yarışmalar düzenleyebilir, sosyal bağlantılarınızla online buluşmalar gerçekleştirebilirsiniz.

11. Yapığınız güncellemeler satışa yönelik olmasın. Siz yine satın ama onların sorunlarını çözmek, merak ettiklerine cevap verebilmek, bilmediklerini bilir hale getirmek gibi amaçlar öncelikli olmalı. Yanaklarından bir makas alıp:) pek tabi onlarla iletişime geçebilirsiniz.

12.İçeriğinizi paylaşan insanlara teşekkür edin. Hatta onların bu paylaşımını onları da etiketleyerek (izin isteyin muhakkak) paylaşın. Bu o kişiyi özel ve mutlu hissettirir.

thank you

13.Gönderilerinize gelen yorumlara cevap verin. Artist olmuş ama insan olamamış! Cümlesini bence kurdurtmayın bağlantılarınıza.

14. Galibiyetleri veya başarıları kutlayın.

Instagram kutlama

15.Instagram storylerinde bir gününüz nasıl geçiyor, paylaşabilirsiniz.

16.Gönderilerinizi silmeyin. Kaldırmak mı istiyorsunuz? Arşivleyerek kaldırın.

17. Şu günlerde canlı yayınlar çok daha popüler. Takipçilerle etkileşimde yararlı bir eylem ama canlı yayını kapattığınızdan emin olun. Canlı yayın kazalarına kurban gitmek istemezsiniz.😊

Eee güzel insan. Akıp gidiyor değil mi? Çayında bitti. Ve sen ınstagram ipuçları ile yeni aksiyonlar almaya hazırsın. Bunun için seni likelıyorum:)

Instagram Beğeni

Peki etkileşim, erişim, görünüm, hastaglerin durumu gibi istatistikleri nasıl analiz edeceksin? Bir daha ki blog yazısına ne dersin?

Kendine İyi Bak Güzel İnsan

 

 

Okunmalı

Dijital 2022 Global Raporu Açıklandı

We Are Social ve Hooutsuite’n her yılın belli aylarında  yayımladığı Dijital 2022 Global Raporu Şubat ayı yayımlandı. Dünyanın dijitaldeki sonuçları nasıl ? İçerisinde Türkiye'ye...

İnstagram Hashtags Kaç Adet Kullanılmalı?

İnstagram hashtags nasıl kullanılır? Kaç adet hashtag kullanılmalı? Öncelikle şunu söylemeliyim ki sosyal medya mecraları sabit bir kuralla işlemiyor. Bugün kullanıma açılan  özellik yarın...

Kişisel Marka Olmak İçin Çevrimiçi 5 Kolay Adım

Kişisel marka; tecrübelerini, bilgilerini, uzmanlıklarını  diğer insanlara aktararak insanlar üzerinde etki oluşturmadır. Pandemi ile birlikte hızlı bir geçiş yaptığımız dijitalleşme çağında kişisel marka olma...
%d blogcu bunu beğendi: